Öz Geçmiş

Uzman Psikolog PINAR KOPAR

1977 yılında doğan Pınar Kopar, Boğaziçi Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık eğitimi aldı ve yüksek lisansını klinik psikoloji alanında tamamladı.

İş yaşamında 2000 yılında özel bir bankada Management Trainee eğitimi alarak başladı. Ayrıca kurumiçi eğitmen olarak görev yaptı. Ardından özel bir psikiyatri merkezinde terapist ve eğitmen olarak çalışmalarına devam etti. Çeşitli kurumlarda seminer ve eğitimler düzenledi. 2012 yılında eğitim ve danışmanlık merkezi olan Laven Gelişim Enstitüsü’nü kurdu.

Bilişsel-Davranışçı Terapi, Görüşme Teknikleri ve Psikopataloji süpervizyonunu tamamladı. Stratejik Aile Terapisi sertifikası aldı. İki sene Oyun Terapisi süpervizyonu alarak Virginia Axline’nın Play Therapy adlı kitabını dilimize çevirdi. WISC-R zeka ölçeği ve projektif kişilik testleri uygulama eğitimlerini tamamladı. Yaratıcı Drama programlarında çalışmalarda bulundu. Halen Kişisel Gelişim kitapları yazmakta ve yayınlamaktadır.

Evli ve bir kız çocuk annesi olan Pınar Kopar Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği, Türk Psikologlar Derneği ve Türkiye İnsan Yönetimi Derneği üyesidir.

 

Dr. Atilla KOPAR

 

 

1968 yılında doğan Atilla Kopar, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği eğitimi aldı. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde aynı alanda yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.

Uzun süre Türk Silahlı Kuvvetleri’nde Mühendis Subay olarak görev yaptı. Yarbay rütbesi ile emekli oldu. Bu dönemde, Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde bilgi teknolojileri – Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Karar Destek Sistemleri konularında yüksek lisans dersleri verdi. NATO da dahil olmak üzere, ulusal ve uluslararası çalışma gruplarında, teknik komitelerde seminerler/bildiriler, Türkçe ve İngilizce eğitimler verdi.

Beykent Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri ve Bilgi Teknolojileri Bölümü’nde ikinci yüksek lisans öğrenimini tamamladı.

Afganistan’da, Uluslararası Barış ve Yardım Kuvveti – ISAF’ ta Uluslararası Sivil Danışman olarak görev yaptı. Kurum içi danışman ve eğitmen olarak bilgi teknolojileri, bilgi güvenliği, Veri Madenciliği, Liderlik, Çok Uluslu Ortamlarda Çalışma Standartları, Ekip Oluşturma ve Risk Yönetimi konularında eğitim ve seminerler verdi. NATO bünyesindeki teknik çalışma gruplarında, komitelerde danışmanlık, teknik üyelik ve eğitmenlik görevlerinde bulundu. NATO İletişim ve Bilgi Ajansı – NCIA’ de Hollanda-Lahey’de yönetici olarak görev aldı.

Savunma Projelerinde yönetim danışmanlığı, Proje yönetimi, ekip yönetimi, liderlik ve farklı kültürler ile çalışma en yoğun yürüttüğü başlıklardır.

Halen İstanbul’da yaşamına devam eden Atilla Kopar, evli ve bir kız çocuk babasıdır. Hobileri; seyahat etmek, fütüristik kitaplar okumak, bilgisayar destekli simülasyon tasarımı ve tiyatrodur.